REZULTATE TË MENJËHERSHME/ Ja çfarë mund të përdorni nëse keni dhimbje gjunjësh – AlpeGossip
REZULTATE TË MENJËHERSHME/ Ja çfarë mund të përdorni nëse keni dhimbje gjunjësh

REZULTATE TË MENJËHERSHME/ Ja çfarë mund të përdorni nëse keni dhimbje gjunjësh

Ky është rasti më i mirë që tregon se mjekësia natyrale ka ofruar rezultate të habitshme. Kjo grua e moshuar që vuante nga dhimbjet e tmerrshme në gjunjët e saj gjeti shërim.
Të gjitha recetat që kishte marrë për qindra ilaçe anti-inflamatore për të trajtuar simptomat i siguruan vetëm lehtësim të përkohshëm. Diagnoza ishte tashmë e njohur.

Ajo vuante nga artriti, por vendosi të mos heqë dorë dhe të bëjë gjithçka ishte e mundur për të gjetur një trajtim të përshtatshëm për gjendjen e tmerrshme në të cilën ndodhej. Ky ilaç natyral kundër artritit jo vetëm që mund t’i eliminonte simptomat e dhimbjes, por edhe ta ndihmonte kundër shkaktarëve të sëmundjes. Sipas gruas, ky ilaç ishte gjithçka që i duhej për të lehtësuar dhimbjen e tmerrshme.

Përbërësit:
-1 patëllxhan të mesëm
-1 litër ujë

Përgatitja:
Lani patëllxhanin, prejeni atë në copa vendoseni në një tigan me ujë që të marrë valë. Lëreni derisa uji i ngrohtë të qetësohet. Ruani rreth 750 ml të këtij lëngu në frigorifer. Pjesën tjetër prej 250 ml të mbetur do ta mbani për përdorim të jashtëm, pasi ta përzieni me 50 ml vaj ulliri. Ruajeni përzierjen në frigorifer.

PËRDORIMI:

Ju duhet ta përdorni këtë ilaç për ta pirë si vijon:

-250 ml në mëngjes në stomak bosh
-250 ml në kohën e drekës
-250 ml në mbrëmje

Për përdorim të jashtëm, ju duhet të aplikoni në zonat problematike gjatë mbrëmjes, para se të shkoni në shtrat. Vetëm fërkojini zonat e prekura dhe vendosni një leckë të pastër mbi to për t’i mbajtur gjatë natës. Pas 20 ditëve të përdorimit të këtij trajtimi do të jeni në gjendje të lëvizni më lehtësisht. Dhimbja dhe inflamacioni do të zhduken plotësisht!