RIKTHEHEN FUQISHËM POR JO SIÇ E MENDONI/ Ja çfarë i bëri bashkë Samantën dhe Fifin në “KM” – AlpeGossip
RIKTHEHEN FUQISHËM POR JO SIÇ E MENDONI/ Ja çfarë i bëri bashkë Samantën dhe Fifin në “KM”

RIKTHEHEN FUQISHËM POR JO SIÇ E MENDONI/ Ja çfarë i bëri bashkë Samantën dhe Fifin në “KM”

“Humbur” i siguroi çmimin e Baladës më të mirë në Kënga Magjike 2017, dhe duket se Samanta Karavella e shijoi mjaft këtë çmim dhe ka vendosur të rikthehet sërish në Kënga Magjike.

Këtë vit prezenca e saj në një prej festivaleve më të rëndësishme muzikore në vend duket se është pak ndryshe nga viti i kaluar.

Kjo sepse këtë vit Samanta ka realizuar një këngë për një dyshe tjetër.

“Qaj” është balada e kënduar nga Ardit Çuni dhe Daniela Toçi, por që bëri bashkë dhe dy prej artisteve më të talentuara në vend, Samantën dhe Fifin.

Samanta ka përgatitur muzikën e ndërsa Fifi tekstin e këngës e cila është pritur mjaft mirë nga publiku dhe këtë e kanë treguar klikimet në youtube dhe reagimet mjaft pozitive të audiencës.