Rikthehet Adelina Isamili me këngën ”T’iqja”. Ja çfarë do të thotë titulli i kësaj këngës (FOTO) – AlpeGossip
Rikthehet Adelina Isamili me këngën ”T’iqja”. Ja çfarë do të thotë titulli i kësaj këngës (FOTO)

Rikthehet Adelina Isamili me këngën ”T’iqja”. Ja çfarë do të thotë titulli i kësaj këngës (FOTO)

Pas një kohe të gjatë pause, Adelina Ismaili u rikthye me një këngë shumë interesante, e cila titullohet “T’iqja”… E keni pyetur veten se çfarë do të thotë kjo këngë?!

Kjo këngë edhe pse ka dy ditë që është publikuar, dëgjohet shumë dhe komentohet shumë njëkohësisht për shkak të tematikës që trajton.

Adelina në klip shfaqet si një vajzë që bën jetë luksoze, kërkon Rolls Royce, Rolex dhe nuk punon se është “Princeshë.

Titulli i këngës “T’iqja” të intrigon menjëherë, por jo çdokush e di kuptimin.

“T’iqja” është shkurtimi i emrit Hatixhe e cila në këtë rast është vajza për të cilën Adelina flet.

“Ballkani është vendi i vetëm në botë ku gjen femra të papuna që kanë miliona euro. Si shpjegohet kjo? Mua nuk më pengojnë “T’iqet”, madje i kam simpatike në idiotësinë e tyre”, është shprehur Adelina për “Tiqen” në një intervistë për Telegrafin.