“RITUALET E MBRËMJES”/ VIP-et i vënë kështu fëmijë në gjumë (FOTO+VIDEO) – AlpeGossip
“RITUALET E MBRËMJES”/ VIP-et i vënë kështu fëmijë në gjumë (FOTO+VIDEO)

“RITUALET E MBRËMJES”/ VIP-et i vënë kështu fëmijë në gjumë (FOTO+VIDEO)

Përmes rrjeteve sociale ne arrijmë të kuptojmë më shumë rreth jetës së vipave e sidomos tashmë që përdorimi i tyre është rritur akoma më shumë.

Edhe pse të martuar dhe me fëmijë figura të famshme të ekrani gjihtnjë gjejnë kohë për të publikuar foto apo video rreth përditshmërisë së tyre. E kështu për vipat ë fëmijë, kemi mësuar se cila “rituale” përdorin gjatë natës për të argëtuar fëmijët si edhe për ti vënë në gjumë.

Edhe pse fëmijët në ditët e sotme kanë ndyshuar në atë çfarë kërkojnë, përsëri ekzistojnë “zakonet” e vjetra për sa i përket vënies në gjumë.

Nga Emina Cunmulaj e deri tek Çijeta, këto janë “ritualet e mbrëmjes” të mamavë të showbizit:

Emina Cunmulaj

Emina këndon vajzës ninullën “Flejë se gjumi të bënë mirë e të rehaton”,  një nga zakonet më të hershme shqiptare për vënë fëmijët në gjumë.

Çiljeta Xhilaga

Këngëtarja e njohur përdor një mënyrë më moderne për të vënë në gjumë djalin e saj Fernando. Ajo shtrihet krah tij e të dy së bashku shohin filma vizatimorë derisa i vogli të flejë gjumë.

Nora Istrefi 

Këngëtarja e njohur i këndon vajzës një ninullë moderne e pikërish këngë e Beyonces “Broken Heart”. Ja si reagon ajo:

View this post on Instagram

Goodnight everyone

A post shared by Nora Istrefi (@noraistrefi) on