Rozana Radi ka dy fjalë për personazhet e njohur shqiptarë: Humbasin dinjitetin kur… (FOTO) – AlpeGossip
Rozana Radi ka dy fjalë për personazhet e njohur shqiptarë: Humbasin dinjitetin kur… (FOTO)

Rozana Radi ka dy fjalë për personazhet e njohur shqiptarë: Humbasin dinjitetin kur… (FOTO)

Këngëtarja Rozana Radi njihet jo vetëm për projektet dhe tekstet e saj të suksesshme, por edhe për të qenurit një personazh pa komplekse në çdo dalje të saj publike.

Herë me seriozitet dhe herë mo nota humori, Rozi reagon shpesh lidhur me fenomene që nuk i pëlqejnë në botën e televizionit apo të artit në Shqipëri. Këtë herë ajo ka zgjedhur ‘Instagramin’ për të treguar qëndrimin e saj ndaj disa prej personazheve shqiptarë, për të cilët shprehet me rezerva.

‘Disa njerëz të ‘famshëm’ në Shqipëri e humbasin dinjitetin kur të flasin nga afër’- ka shkruar Radi në rrjetet sociale. Prej disa kohësh Rozi i është përkushtuar emisionit investigativ ‘BOOM’, të cilin e prezanton së bashku me gazetaren dhe mikeshën e saj Fiori Dardha