SAKRIFICË NË KARRIERË/ Këto janë vajzat e showbizzit shqiptar që lanë EKRANIN për të rritur të vegjëlit e tyre – AlpeGossip
SAKRIFICË NË KARRIERË/ Këto janë vajzat e showbizzit shqiptar që lanë EKRANIN për të rritur të vegjëlit e tyre

SAKRIFICË NË KARRIERË/ Këto janë vajzat e showbizzit shqiptar që lanë EKRANIN për të rritur të vegjëlit e tyre

Për shumicën e VIP-ve shqiptare karriera është një pjesë shumë e rëndësishme. Por ndryshon puna kur bëhet fjalë për familjen dhe kujdesin e tyre për fëmijët.

Pë personat VIP si këta të shouwbizzit shqiptar është pak e vështirë koha kur bëhen prindër duke qenë se ndonjëherë e kanë të pamundur të gjenden pranë fëmijëve në çdo moment. Oraret e zgjatura në punë dhe angazhimet e shumta kthehen shpeshherë në pengesë.

Disa nga vajzat VIP-e kanë zgjedhur që për një kohë të shkurtër të lenë angazhimet e tyre publike dhe duan që t’i përkushtohen fëmijëve të tyre pasi ata janë të vegjël. Për më shumë se një vit ato nuk i kemi parë në ekrane me projekte të reja apo dhe në muzikë.

Por kush janë këto vjaza të showbizzit shqiptar që karrierën e kanë lënë për një periudhë të shkurtër?

Alpegossip.al ju sjell 5 prej tyre të cilat tashmë larg ekranit dhe shumë afër përkujdesit për të rritur fëmijët.

Elita Rudi është shprehur pak ditë më parë që tani për tani nuk do jetë pjesë e ekranit pasi po i përkushtohet vetëm Zërit dhe shtatzanisë së saj të dytë.

 

No description available.

Gjithashtu edhe Jonida Spahiu është shprehur në instastory që deri sa të rritet dhe pak Raiden ajo do i përkushtohet atij dhe mbase më vonë e shohim në ndonjë projekt televiziv.

No description available.

Por edhe Miriam Cani, Almeda Abazi dhe Fatma Methasani prej kohësh nuk janë parë në ekranet apo projektet e reja të tyre në fushës që i përkasin pasi dhe ato janë me fëmijë të vegjel dhe se karrierën po e lën pak pas dore vetëm për të rritur të vegjlit e tyre.

No description available.

No description available.

No description available.