DO I ADHURONI/ Shihni këpucët më të mira nga java e modës në Milano (FOTO) – AlpeGossip
DO I ADHURONI/ Shihni këpucët më të mira nga java e modës në Milano (FOTO)

DO I ADHURONI/ Shihni këpucët më të mira nga java e modës në Milano (FOTO)

Ka filluar java e modës në Itali dhe stilist të njohur kanë paraqitur koleksionet e tyre për sezonin e pranverës 2019.

Ngjyrat që dominuan ishin ato të ndezura dhe neutralet ku modelet që tërhoqën vëmendje janë çizmet prej plastike,sandale me rripa dhe rrjetë.

Mund të themi se trendet e sezonit të ri është një dimesion i cili është prekur edhe më përpara nga bota e modës. Siç duket rikthimi i stileve të vjetra në trend do t’iu bind të shihni garderobën dhe njëherë garderobës së nënava.

Shihni koleksionet të cilët do të jenë të preferuarit tanë të sezonit të pranverës.

Max Mara

Versace

 

Emporio Armani

Stella Jean

Salvatore Ferragamo

Dolce & Gabbana

Giorgio Armani

Prada