Probleme me kolitin? Ja 4 përbërësit e kuzhinës që ju ndihmojnë – AlpeGossip
Probleme me kolitin? Ja 4 përbërësit e kuzhinës që ju ndihmojnë

Probleme me kolitin? Ja 4 përbërësit e kuzhinës që ju ndihmojnë

Koliti është një problem shumë i pranishëm në përditshmërinë tonë. Disa e vuajnë më pak, të tjerë më shumë. Por ka një zgjedhje edhe për të. Produktet që gjenden në kuzhinë do t’iu ndihmojnë të zgjidhni gjithçka.

Vaji i ullirit luan rol të rëndësishëm në qetësimin e zorrës së trashë.

Çaji jeshil dhe mente të ndihmon gjithashtu në lehtësimin e tretjes.

Sodën e bukës mund ta tresni në ujë dhe do t’iu ndihmojë të kaloni sikletin me kolitin.

Edhe uji me limon ndihmon shumë pasi lufton aciditetin në stomak