Si duket fytyra e njeriut pak sekonda para vdekjes? 19 foto të shkrepura para tragjedisë – AlpeGossip
Si duket fytyra e njeriut pak sekonda para vdekjes? 19 foto të shkrepura para tragjedisë

Si duket fytyra e njeriut pak sekonda para vdekjes? 19 foto të shkrepura para tragjedisë

Si mendoni që duket fytyra e njeriut pak sekonda para vdekjes? Është një mister, mirëpo këto 19 fotografi janë shkrepur para se tragjeditë të ndodhnin.

1.Gabimi i tmerrshëm

Në Indi, një burrë donte të shihte një tigër të bardhë më nga afër, kështu që ai u afrua duke hipur në pemën sipër kafazit. Ai u paralajmërua për rrezikun, por kurioziteti nuk e bëri atë të dëgjonte asnjeri dhe fatkeqësisht ra në kafazine e tigrit. Menjëherë tigri i bardhë shkoi te burri dhe e mbajti atë në qoshe për pothuajse 15 minuta, ndërsa vizitorët e tjerë dhe kujdestarët e kopshtit zoologjik u përpoqën ta nxirrnin nga aty. Për fat të keq, tirgi e e tërhoqi njeriun nga qafa drejt strofullës së tij dhe e mbyti në vend.

2.Martin Luther King u vra me 4 prill 1968, kjo fotograi është nga ballkoni i hotelit pak minuta para se të qëllohej për vdekje.

3.Ky djalë i ri, Andrey, vdiq fill pasi u shkrep kjo foto.

4.Grey dhe mamaja e tij bënë fotografinë e mësipërme përpara se Malaysian Airline MH17 të zhdukej. Mjerisht, ata kurrë nuk arritën në destinacionin e tyre. Aeroplani u zhduk, më vonë u gjet në Ukrainë dhe të gjithë ishin tashmë të vdekur.

Gabriela-Hernandez

5.Shpesh thuhet pa marrë parasysh situatën që po kaloni: vetëvrasja nuk është një opsion. Mos harroni që njerëzit kanë situatë më të keqe se sa ju dhe megjithatë ata janë të lumtur. Gabriela ka ndarë foton e mësipërme në rrjetet sociale përpara se të vriste veten.

Steven-Green

6.Ushtari amerikan Stiven Green u arrestua dhe u dënua për vrasjen e një familje irakiane. Fotografia e mësipërme është marrë pak sekonda para se të therej për vdekje nga Wallace.

7.Garuesi Dale Earnhardt vdiq në një aksident automobilistik në vitin 2001, si shkak i përplasjes së tmerrshme. Fotografia e mësipërme është shkepur pak sekonda para se të vdiste.Gilles-Leclerc-and-Marianne-Labanane

8.Gilles Leclerc dhe Marianne Labanane po argëtoheshin në një sallë koncerit në Bataclan kur katër persona të armatosur dhe të panjohur hynë duke qëlluar me breshëri dhe lanë të vdekur 98 veta. Vetëm Marianne Labanane mbijetoi. Fotografia e mësipërme është kapur para masakrës.

9.Në besëtytninë perëndimore, e premtja e 13 janarit 2017 konsiderohet një ditë e trishtuar. Kjo ndodh një herë në vit, por mund të ndodhë deri në tre herë në të njëjtin vit. Kjo është dita më e mallkuar në kalendar.

10.Një ballonë në Carterton, Zelanda e Re në 2012 goditi një linjë të tensionit të lartë dhe u hap zjarr i madh. Për fat të keq, të 12-të personat brenda balonës humbën jetën

11.Në vitin 1961, të 18-të anëtarët e ekipit artistik amerikan humbën jetën së bashku me trajnerët dhe anëtarët e familjes në rrugën e tyre drejt Brukselit

12.Përfundimisht dhia nuk është për kafshë shtëpiake. Kjo vajzë e mbante prej muajsh në shtëpi, por kjo foto dëshmon dëmtimin e madh që i ka shkaktur pas sulmit, duke e lënë vajzën të paralizuar për jetë.

13,Jonny Cash është aktor dhe kompozitor amerikan. Fotografia e mësipërme është marrë disa momente para se të vdiste, ai po performonte në një turne, kur vdiq më 12 shtator 2003.

14.Momenti i fundit i Princeshës Diana, pasi pak sekonda më vonë ndërroi jetë nga aksidenti i tmerrshëm.

15.Margaret Thatcher që shërbeu si Kryeministre e Mbretërisë së Bashkuar nga 1979 në 1990, e njohur gjithashtu si “Zonja e Hekurt” bëri këtë foto për herë të fundit para se të ndërronte jetë.

16.Aktori amerikan dhe kompozitori Patrick Swayze i cili vdiq më 14 shtator 2009 u fotografua pak sekonda para se të vdiste.

17.Aktori i Hollivudit James Dean bëri këtë foto për herë të fundit para se të vdiste më 30 shtator 1955 në Kaliforni, kur ai po garonte në një garë makinash.

18.Një fluturim ndërkombëtar nga “fluturimi 4590” i Parisit. Fluturimi 4590 u rrëzua më 25 korrik 2000; Avionët shpërndanë copash në pistë.

19.Reynaldo Dagsa është një politikan filipinas që po shprepte një fotografi për familjen e tij, kur një anëtar i bandës u kap në foto. Për fat të keq, fotografia kishte kapur anëtarin e bandës që i mori jetën e Reynaldo Dagsa. Dagsa vdiq në vendngjarje, por tre të afërmit e tij nuk u dëmtuan.