Si të flirtoni si një profesioniste, ja 5 mënyra – AlpeGossip
Si të flirtoni si një profesioniste, ja 5 mënyra

Si të flirtoni si një profesioniste, ja 5 mënyra

Kur flirtoni me një mashkull, pavarsisht nëse jeni në një takim, në një bar apo në një party, kujtoni këto këshilla nga profesionistët e kësaj fushe Steve dhe JoAnn Ward.

Flirtimi është thjesht një mënyrë e të ngushtuarit hapësirën fizike mes jush dhe personit tjetër, duke i lënë atij të kuptojë se ju doni t’i afroheni dhe ta ftoni atë të bëjë të njëjtën gjë.

5 gjërat që duhet të bëni:

-Buzëqeshni. Asgjë nuk është më flirtuese sesa një buzëqeshje.

-Kontakt me sy. Duke krijuar dhe mbajtur kontaktin me sy ju i tregoni mashkullit përballë jush se jeni e përqëndruar, me vetbesim dhe e interesuar në atë që ai po bën dhe thotë. Sytë tregojnë gjithçka.

-Bëni një kompliment të vogël. Nuk ka asnjë tregues më të qartë se ju jeni e interesuar nga ana romantike ndaj dikujt, sesa t’i bëni një kompliment(por pa e ekzagjeruar).

-Merrni timonin. Jepini bisedës drejtimin që doni ju. Nëse prisni që ai t’ju marrë në telefon jepini numrin tuaj, nëse doni ta merrni ju, jepini tuajin.

-Silluni me elegancë. Nëse ai nuk është i interesuar ose është tashmë në një lidhje, mbani pozicionin tuaj dhe thjesht pretendoni se ju nuk po flirtonit fare.

Burimi: Tipsonlifeandlove