Si të mposhtni gripin në dimër? Këto janë ushqimet që këshillojnë mjekët – AlpeGossip
Si të mposhtni gripin në dimër? Këto janë ushqimet që këshillojnë mjekët

Si të mposhtni gripin në dimër? Këto janë ushqimet që këshillojnë mjekët

Periudha e ftohtë e dimrit është e vështirë për t’u përballuar. Veshjet dhe ngrohëset në shtëpi janë prezentë gjatë gjithë kohës, megjithatë mjekët thonë se edhe ushqimi do ju bëjë të ndjeheni më mirë. Gjatë kësaj kohe është mirë të konsumohen ushqime sa më të ngrohta dhe sigurisht nuk duhet të mungojnë pijet dhe frutat. Më poshtë po ju tregojmë një listë me 10 ushqimet që duhet të përmbajë dieta juaj ushqimore.
Supë pule
Fruta të stinës
Qepë

Xhinxher
Mjaltë
Kikirikë
Verë të kuqe
Karbohidrate
Peshk
Qiqra