Si të përgatisim në shtëpi për 10 sekonda koktejlin "Sex on the Beach" - AlpeGossip
Si të përgatisim në shtëpi për 10 sekonda koktejlin “Sex on the Beach”

Si të përgatisim në shtëpi për 10 sekonda koktejlin “Sex on the Beach”

‘Sex on the Beach’ është ndër koktejlet më të preferuara gjatë verës, të cilin mund ta përgatisim për 10 sekonda në shtëpi.

Pa humbur kohë, le të fillojmë me përbërësit:

 

– 30 ml vodka

– 15 ml vodka pjeshke/limoni

– 8 ml liker manaferre

– 60 ml lëng boronice

– 50 ml lëng ananasi/portokalleje

– Kuba akulli

– Për dekor: qershi, gjethe menteje, feta limoni

Në enën specifike për koktejle hedhim gjithë përbërësit dhe kubat e akullit. I tundim për 3-5 sekonda dhe më pas e hedhim në gotë.

Shtojmë si dekor sipas dëshirës fetat e limonit, qershitë etj.

Ja, kaq e thjeshtë ishte; shijojeni!