Sot është shef i njohur kuzhine/ Nuk do ta besoni por ja çfarë pune bënte dikur Renato Mekolli (FOTO) – AlpeGossip
Sot është shef i njohur kuzhine/ Nuk do ta besoni por ja çfarë pune bënte dikur Renato Mekolli (FOTO)

Sot është shef i njohur kuzhine/ Nuk do ta besoni por ja çfarë pune bënte dikur Renato Mekolli (FOTO)

Shefi i njohur i kuzhinës, Renato Mekolli, i cili së fundmi moderon emisionin e ri “Hell’s Kitchen”, ka bërë bujë të madhe këto ditë në media për shkak të përplasjeve të forta me konkurentët dhe situatës së tensionuar gjatë emisionit.

I ftuar në emisionin “Thumb”, shefi i famshëm i kuzhinës ka rrëfyer se për të arritur deri këtu, i është dashur një rrugë e gjatë dhe ka ndërruar profesione nga më të ndryshmet, të cilat e kanë ndihmuar të bëhet ai që është sot.

“Unë kam shitur gërvisht dhe fito. Kam punuar edhe si murator me babin ne Greqi. Por kam larë edhe pjata dhe kjo pjesa ‘Ua ka larë pjata ua kështu ua ashtu’, më duket shumë fallso tek njerëzit. Dhe situata e showbizit shqiptar, sepse bëjnë sikur kanë filluar gjithmonë nga lart. Ndërkohë ne jemi një vend kaq i varfër.