Stresi HABIT me deklaratën e tij: Jam kundra dhunës ndaj POLICËVE në PROTESTA, ata janë… (FOTO) – AlpeGossip
Stresi HABIT me deklaratën e tij: Jam kundra dhunës ndaj POLICËVE në PROTESTA, ata janë… (FOTO)

Stresi HABIT me deklaratën e tij: Jam kundra dhunës ndaj POLICËVE në PROTESTA, ata janë… (FOTO)

I njohur për bindjet e tij të djathta, rreperi i njohur shqiptar Stresi, nuk ka munguar as në protestën e kësaj të shtunë të thirrur nga Partia Demokratike dhe partitë e tjera të opozitës.

Arkimed Lushaj është parë aktiv si në protestën para Kryeministrisë dhe më pas tek Ministria e Brendshme. Kamerat e kanë fiksuar në vijën e parë të protestuesve.

Ndërkohë në një reagim në fb, Stresi shpreh keqardhjen për lëndimin e efektivëve të policisë, duke deklaruar se qëllimi i protestës nuk ka qenë ky por kontestimi i qeverisë.

Stresi: Do jem gjithmone besnik deri ne dhe idealeve te mia!!! Miq te dashur missioni im dhe i shokve te mi ka qen qe asnje prej oficerave te policis te mos goditet dhe pse ata na goditen disa prej protestuesve. Jemi kundra dhunes ndaj policve sepse jan djem e vajza nenash si ne . Ndaj ju lutem stop prapagandave ne jemi njerzor por jo socialista.