SUKSESE TË NJËPASNJËSHME NË BOTË/ Dua Lipa bën gati ALBUMIN dhe DUETIN e saj më të ri – AlpeGossip
SUKSESE TË NJËPASNJËSHME NË BOTË/ Dua Lipa bën gati ALBUMIN dhe DUETIN e saj më të ri

SUKSESE TË NJËPASNJËSHME NË BOTË/ Dua Lipa bën gati ALBUMIN dhe DUETIN e saj më të ri

Dua Lipa është një këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar.

Ajo së fundi tregoi se brenda kësaj jave do të vjen me këngën e re, ku do ta shohim me imazh të ri prej bionde.

Por, mediat ndërkombëtare tani po raportojnë se 23-vjeçarja do të vjen me një bashkëpunim të ri.

Zeshkania thuhet se së shpejti do të sjell një këngë me “Blackpink” gjersa kënga titullohet “Kiss and Make Up”.

I gjithë spekulimi nisi pasi Lipa publikoi një mesazh në llogarinë personale në Twitter se ka gati disa materiale muzikore.

Edhe video e anëtares së “Blackpink”, Jennie Kim, duke kënduar një këngë të Dua Lipës, ka shtuar spekulimet se po bëhet gati një bashkëpunim.

Ndryshe, Lipa është duke punuar në albumin e dytë pas atij debutues që doli të jetë i suksesshëm.