SUKSESET E DUA LIPËS NUK KANË TË NDALUR/ Katër këngë me mbi 500 milionë dëgjime në Spotify… (FOTO) – AlpeGossip
SUKSESET E DUA LIPËS NUK KANË TË NDALUR/ Katër këngë me mbi 500 milionë dëgjime në Spotify… (FOTO)

SUKSESET E DUA LIPËS NUK KANË TË NDALUR/ Katër këngë me mbi 500 milionë dëgjime në Spotify… (FOTO)

Viti 2018 ka edhe shumëçka për të dhuruar nga sukseset e pandalshme të Dua Lipës, ndërsa ne jemi këtu për t’i numëruar.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore ka arritur një tjetër rekord historik sa i përket muzikës në kohën moderne.

Ajo është bërë artistja e parë dhe e vetme femër në histori që numëron katër këngë lidere me mbi 500 milionë dëgjime në Spotify.

Natyrisht se një suksesi të tillë i është gazuar në masë të madhe vet Dua, e cila njëkohësisht i ka paralajmëruar fansat e saj për diçka të re.

Ajo e ka shpërndarë njoftimin e faqes Music News Facts, ndërsa ka bërë të ditur se brenda 12 ditësh do të vijë me projekt të ri.

“Në rregull, në rregull, në rregull! Faleminderit që po i dëgjoni këngët e mia! Kjo është çmenduri”.

“Brenda 12 ditësh kam diçka të re për ju. Prisni”, ka shkruar këngëtarja në Instagram.