SUPER YJE/ Njihuni me asistenten dhe këshilltaren politike 23-vjeçare të Ramush Haradinajt – AlpeGossip
SUPER YJE/ Njihuni me asistenten dhe këshilltaren politike 23-vjeçare të Ramush Haradinajt

SUPER YJE/ Njihuni me asistenten dhe këshilltaren politike 23-vjeçare të Ramush Haradinajt

Për më tepër, në kabinetin qeveritar të Haradinajt, punojnë edhe vajza të reja të cilat në paraqitjet e tyre publike shfaqen mjaft provokuese si gjatë punës brenda qeverisë, ashtu edhe jashtë saj.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka për asistente personale, Bezi Osmanin, e cila në paraqitjet e saj, nëpër rrjete sociale, shfaqet mjaft ekstravagante në veshje e stil.

Ashtu siç duket edhe në fotografitë, të cilat gazeta i ka siguruar nëpërmjet rrjeteve sociale, Osmani shquhet për stilin e ekstravagant, edhe kur kryen punën si asistente e kryeministrit e veçanërisht jashtë zyrave të Kryeministrisë.

Numri i këshilltarëve të kryeministrit Haradinajt shkon në 11.

Pjesë e stafit është edhe Diellza Hoti, e cila ka rolin e këshilltares politike për kryeministrin.

Ajo është vetëm 23 vjeç.

Përveç se e re, ajo shquhet edhe për pamjen dhe elegancën e saj, të cilën e shfaq përmes fotografive që i publikon herë pas here.

Nuk dihet se çfarë mund ta këshillojë Haradinajn një 23-vjeçare, ndërkohë që zakonisht në këtë post vendosen njerëz me eksperiencë dhe bagazh të madh intelektual.

Diellza Hoti

Bezi Osmani