SURPRIZOHEN FANSAT/ Vjen në Shqipëri aktorja e serialit të njohur turk (FOTO) - AlpeGossip
SURPRIZOHEN FANSAT/ Vjen në Shqipëri aktorja e serialit të njohur turk (FOTO)

SURPRIZOHEN FANSAT/ Vjen në Shqipëri aktorja e serialit të njohur turk (FOTO)

Me siguri e njihni serialin turk “Çukur” i cili transmetohet në “Klan Plus”. Aktorja e njohur e këtij seriali, Perihan Savas, i ka surprizuar të gjithë teksa ka ardhur për një vizitë në Shqipëri.

Perihan, e njohur për rolin si sulltaneshë Koçovali në serial, është takuar me fansa e artistë shqiptarë, si dhe është shprehur se ka ndjerë mikpritje dhe ngrohtësi nga shqiptarët.

Arsyeja e vizitës së saj në Shqipëri është java e filmit turk, e organizuar nga instituti Yunus Emre.