SYZET “CRYSTAL” TË LORI HOXHËS/ Historia dhe detajet që nuk i dinim. Nga stilsiti turk… – AlpeGossip
SYZET “CRYSTAL” TË LORI HOXHËS/ Historia dhe detajet që nuk i dinim. Nga stilsiti turk…

SYZET “CRYSTAL” TË LORI HOXHËS/ Historia dhe detajet që nuk i dinim. Nga stilsiti turk…

Ditën e sotme Lori Hoxha  ka publikuar një foto ku shfaqet me një look të thjesht por detaj që na ra në sy janë pikërisht syzet në form “cat cristal”.

Me siguri nuk i keni parë nëpër rrjetet sociale dhe nuk e dini se cilës marke i përkasin dhe ne ju tregojme historin e syzeve unike.

Për herë të parë syzet i ka prezantuar  stilisti turk Rıfat Özbek  në sfilatëne  tij në në vitin 1995. Stilisti kishte zgjedhur modelen e njohur Naomi Campbell’s  për ti reklamuar dhe ajo tërhoqi vëmendjen e gjithë mediave. Por  Kylie e solli sërish në qendër të vëmendjes këto syze, të cilat  i dizenjoi stilisti Michael NGO

Michael NGO  dallohet për gurët e çmuar që përdor në veshjet e  tij dhe përveç yjeve të hollywood-it  ka stiluar  edhe këngëtaren Bebe Rexha.

Nuk e dim nëse Michael i ka kriju një palë syze edhe për Lorin apo ato janë thjesht një kopje. Por e dimë të gjthë  që fiksmi i Lori është Kylie dhe e ka pranuar publikisht se e kopjon stilin e saj.

AlpeNews.al