Të famshmet shqiptare që s’na besohet se kanë të njëjtën moshë (FOTO) – AlpeGossip
Të famshmet shqiptare që s’na besohet se kanë të njëjtën moshë (FOTO)

Të famshmet shqiptare që s’na besohet se kanë të njëjtën moshë (FOTO)

Të gjithë jemi kuriozë të dimë se çfarë po ndodh me jetën e personave të famshëm, sidomos kur bëhet fjalë për moshën e tyre. Sa vjeç janë? Kur e festuan ditëlindjen? Këto janë disa nga pyetjet që i bëjmë shpesh.

Dhe në fakt janë disa të famshme që na surprizojnë vërtetë me moshën e tyre. Ka nga ato që duken më në moshë, por që në të vërtetë janë më të reja sesa mendoni. Makijazhi, veshja dhe shumë detaje ndikojnë shumë në perceptimin e moshës së një femre.

Njihuni me disa nga të famshmet shqiptare që kanë të njëjtën moshë:

Sara Hoxha dhe Enca Haxhia – 22 vjeçe

Dua Lipa dhe Oriola Marashi – 22 vjeçe

 

Lori Hoxha, Sara Kapo dhe Xhensila Myrtezaj – 24 vjeçe

Adelina Tahiri dhe Dhurata Dora – 25 vjeçe

Marina Vjollca dhe Aurela Hoxha – 27 vjeçe

Rita Ora dhe Samanta Karavella – 27 vjeçe

 

Beatrix Ramosaj dhe Era Istrefi – 23 vjeçe

Luana Vjollca dhe Olta Boka – 26 vjeçe

Amarda Toska dhe Soni Malaj – 36 vjeçe

Valbona Selimllari dhe Mira Konçi – 45 vjeçe

Julka Gramo dhe Bleona Qereti – 38 vjeçe

Leonora Jakupi dhe Adelina Ismajli – 39 vjeçe

Liberta Spahiu, Çiljeta dhe Genta Ismajli – 33 vjeçe

Nora Istrefi dhe Miriam Cani – 32 vjeçe

iconstyle.al