TË GJITHË E NJOHIM SI KËNGËTARE/ Njihuni me profesionin e vërtetë të Ronela Hajatit (FOTO) – AlpeGossip
TË GJITHË E NJOHIM SI KËNGËTARE/ Njihuni me profesionin e vërtetë të Ronela Hajatit (FOTO)

TË GJITHË E NJOHIM SI KËNGËTARE/ Njihuni me profesionin e vërtetë të Ronela Hajatit (FOTO)

Ajo është një ndër këngëtaret më të dashura shqiptare dhe më punëtoret. Bëhet fjalë për Ronela Hajati, e cila nisi shkallët e karrierës në muzikë falë pjesëmarrjes së spektaklin “Star Academy”.

Ronela është tejet prezente në tregun muzikor shqiptar me këngë të reja dhe një rëndësi të veçantë i kushton edhe fabulës së klipeve, të cilat realizohet me shumë kujdes.

Mirëpo, muzika duket se është një pasion për këngëtaren, pasi shumë shpejt ajo do të ushtrojë profesionin për të cilin ka studiuar. Këngëtarja ka përfunduar studimet për juridik dhe së shpejti do të punojë si notere.

E pyetur nga fansat se nëse nuk do të ishte këngëtare, cilin profesion do të zgjidhte, Ronela Hajati u përgjigj: “Notere… dhe që do jem”.