Tërmeti trondit shqiptarët, por meme-t po na vdesin së qeshuri! (FOTO) – AlpeGossip
Tërmeti trondit shqiptarët, por meme-t po na vdesin së qeshuri! (FOTO)

Tërmeti trondit shqiptarët, por meme-t po na vdesin së qeshuri! (FOTO)

Lëkundjet e fuqishme të tërmetit që u ndjenë në disa qytete të Shqipërisë u përjetuan në mënyra të ndryshme: punonjësit e zyrave dolën jashtë menjëherë, disa nuk lëvizën për ta filmuar, ndërsa të tjerë sapo gjetën temën e ditës për të bërë meme.

Postimet qesharake që i përshtaten ndodhisë së ditës janë ato që pushtojnë rrjetet sociale dhe një burim i mirë i faqeve të ndryshme për të tërhequr sa më shumë vizitorë.

Pikërisht kjo ndodhi edhe pas tërmetit të sotëm me magnitudë 5.1 ballë e shkallës Rihter.

Kaq mjaftoi që të vërshonin meme-t dhe ndoshta duhet t’i shikoni, sepse janë një mënyrë e mirë për të ç‘dramatizuar të gjithë situatën.