“TIGRAT E MI…”/ Është turk, por ja si e përkëdhel Tolgahan të birin në gjuhën shqipe (FOTO) – AlpeGossip
“TIGRAT E MI…”/ Është turk, por ja si e përkëdhel Tolgahan të birin në gjuhën shqipe (FOTO)

“TIGRAT E MI…”/ Është turk, por ja si e përkëdhel Tolgahan të birin në gjuhën shqipe (FOTO)

Ne maj te vitit te kaluar, aktori turk Tolgahan Sayisman dhe bukuroshja shqiptare Almeda Abazi u bene prinder per here te pare kur vogëlushi i tyre, Efehan erdhi në jetë. Çifti publikon shpesh foto e video duke na treguar se Efehan po rritet çdo ditë.

Së fundmi Tolgahan ka postuar një foto ku shfaqet me të birin dhe zbulon se me përkëdheli e thërret atë në shqip “Klysh tigri”. Edhe pse aktori eshte turk, ai ruan nje marredhenie te vecante me Shqiperine per shkak te bashkeshortes se tij, Almedes.

Aktori tregon se i vogli pasi hëngri ushqim, i tha Almedës se do të shihte të atin në televizor, pasi çdo të mëkurë mbrëmje në ekranin turk transmetohet seriali “Seref Sozu”, ku Tolga ka rol kryesor.

“Mama hëngra, tani do shoh babin-tha ky klysh tigri”, shkruan Tolgahan krah fotos së postuar.

“Do ju ha të dyve, tigrat e mi”, komenton Almeda.