TRADITË DHE TREND/ Këto janë vip-et që kanë pozuar me veshje tradicionale shqiptare: Nga Elvana tek Luana (FOTO) – AlpeGossip
TRADITË DHE TREND/ Këto janë vip-et që kanë pozuar me veshje tradicionale shqiptare: Nga Elvana tek Luana (FOTO)

TRADITË DHE TREND/ Këto janë vip-et që kanë pozuar me veshje tradicionale shqiptare: Nga Elvana tek Luana (FOTO)

Veshjet popullore të trashëguara brez pas brezi janë një nga elementët kryesorë të kulturës tradicionale. Pavarsishtë krahinave të ndryshme ato janë unike dhe me detaje që na mahnitin.  Që prej lashtësisë janë pjesë e pandarë e kulturës  së popullit dhe vazhdojn edhe ditët e sotme të jenë pjesë e traditave.

Mesa duket veshjet e popullore janë kthyer në një mani për shumë femra të ekranit shqiptar ku shumë prej tyre pozojn me krenari  me një fustan tradicional.

E ne nuk mund ta mohojm dot se duken të magjishme. Disa prej tyre e zgjehdin për stete foptografike,disa për klipe por ka edhe nga ato femrat të showbizit që i veshin për dëshirën personale.

Ne iu njohim me pozat më të bukura që vip-et e ekranit tonë kanë realizuar.

Nevina Shtylla

Luana Vjollca

Afërdita Dreshaj

Adrola Dushi

Emina Cunmulaj

Elvana Gjata

Agnesa Vuthaj

AlpeNews.al