Tre muaj pas lindjes së vajzës, Floriana Garo ekspozon trupin e veshur me bikini në plazh (FOTO) – AlpeGossip
Tre muaj pas lindjes së vajzës, Floriana Garo ekspozon trupin e veshur me bikini në plazh (FOTO)

Tre muaj pas lindjes së vajzës, Floriana Garo ekspozon trupin e veshur me bikini në plazh (FOTO)

Shumica e personazheve VIP, pas lindjeve, preferojnë të mos e ekspozojnë trupin. Kjo ndodh kryesisht prej paragjykimeve dhe ofendimeve që rëndom shprehen nga komentuesit në rrjete sociale si dhe nga presioni i shoqërisë për të ardhur menjëherë në formë pas lindjes.

Dhe gjithsesi, ato vajza apo gra që përpos fjalëve të njerzve, sërish vendosin të shijojnë trupin e tyre pa ndrojë, janë për tu vlerësuar.

Floriana Garo, e cila lindi vogëlueshen e saj Adia në mesin e muajit mars, ka vendosur që bashkë me familjen të bëjnë disa pushime në një resort luksoz në Turqi. Nga aty, ish moderatorja e “Jo vetëm modë” ka postuar një foto e veshur me bikini plazhi dhe duket mjaft mirë.

 

Ka ardhur koha të ndalojmë një herë e mirë presionin që i bëjmë nënave që sapo lindin, të cilat jo vetëm kanë vështirësi në rritjen e fëmijës dhe stabilizin psikologjik për një etapë tjetër në jetën e tyre por iu duhet të përballen dhe me baltën e komentuesve rreth linjave të tyre