“TRONDITËSE”/ Gazetarja investigative gjendet e vdekur në park (FOTO) – AlpeGossip
“TRONDITËSE”/ Gazetarja investigative gjendet e vdekur në park (FOTO)

“TRONDITËSE”/ Gazetarja investigative gjendet e vdekur në park (FOTO)

Një ngjarje e rëndë për median mund të cilësohet ajo që ka ndodhur në Bullgari. Një 30 vjeçare, gazetare investigative, e cila ka raportuar për abuzimet që bëhen në shtetin bullgar me fondet e BE, u gjet e vdekur në një park.

Sipas autoriteteve ajo mund të jetë përdhunuar dhe më pas vrarë. Nuk dihet saktësisht nëse vrasja ka të bëjë me profesionin apo mund të ketë qenë një akt makabër, i kryer për çështje personale e që kanë të bëjnë me jetën private të Victoria Marinovas. Në lidhje me ngjarjen, reagoi politika dhe media. Reagime kishte edhe nga shoqata europiane.