TUPAC ËSHTË GJALLË? Pas 22 vjetësh, ende mister vdekja e tij (VIDEO) – AlpeGossip
TUPAC ËSHTË GJALLË? Pas 22 vjetësh, ende mister vdekja e tij (VIDEO)

TUPAC ËSHTË GJALLË? Pas 22 vjetësh, ende mister vdekja e tij (VIDEO)

Ikona e repit, Tupac është shpallur i vdekur pas një xhirimi me makinë 22 vjet më parë, por shumë fansa ende refuzojnë të besojnë se ai është vrarë.
Tani, dëshmitë  bombë kanë dalë pasi një njeri që pretendon se ishte pjesë e shpëtimit të Tupac postoi ​​një video në internet duke diskutuar fluturimin e tij të dyshuar në Barbados, shkruan dailystar.

Michael Nice thotë se e ndihmoi reperin të fluturojë jashtë SHBA-së, një eksperiencë që ishte “si një ikje nga burgu”.

Dhe mrekullisht, ai gjithashtu ka publikuar pamjet e avionit privat që thotë se ishte çelësi i largimit të legjendës.

Ai pretendon se grupi mori informacion se një sulm ishte planifikuar për Tupac dhe puna e Michael ishte ta evakuonte atë nga Las Vegas.

Më 7 shtator 1996, Michael mori informacione se klienti i tij ishte qëlluar gjatë një prite dhe jeta e tij ishte në rrezik serioz.

Ditë më vonë, ai thotë se ishte ngarkuar me nxjerrjen e reperit nga vendi përpara se dikush të përfundonte punën. Sipas Michael, kompania e sigurimit që ai punoi bëri një donacion anonim në spital ku Tupac ishte duke qëndruar në këmbim për ta që më pas e shpalli atë të vdekur.

Më 13 shtator lajmet bënë bujë ku Tupac kishte vdekur pasi vuante nga gjakderdhje të brendshme për shkak të plagëve me armë zjarri.