“TURP I MADH…”/ Elton Ilirjani për Zogun e Tiranës: Është gej, e dinë të gjithë – AlpeGossip
“TURP I MADH…”/ Elton Ilirjani për Zogun e Tiranës: Është gej, e dinë të gjithë

“TURP I MADH…”/ Elton Ilirjani për Zogun e Tiranës: Është gej, e dinë të gjithë

Deklaratat e biznesmenit Elton Ilirjani i cili e ka pranuar publikisht homoseksualitetin e tij, bëjnë zhurmë të madhe në media dhe në rrjetet sociale. E tillë ishte dhe ajo e ditës së sotme.

Teksa ishte i ftuar në emisionin “Shqipëria Live”, në lidhje direkte, për të diskutuar mbi temën e diskriminimit që shqiptarët kanë ndaj orientimit seksual, Eltoni foli për Hermes Nikaj, apo siç të gjithë e njohin “Zogu i Tiranës” duke u shprehur se ai është gej.

Biznesmeni deklaroi se të gjithë e dinin që Hermes është gej, edhe pse hiqej si feminist, apo thoshte që ishte i dashuruar.

Është turp i madh se ai nuk e ka pranuar publikisht që është gej. Ai tërë jetën hiqej sikur ishte feminist, ishte me femra tërë kohën ishte i dashuruar, fliste për jetë luksoze ndërkohë që nuk e pranonte fare që ishte gej, kur të gjithë e dinin e prandaj e merrnin”- deklaroi biznesmeni në studio.

Kujtojmë se Eltoni është shprehur dhe më parë për ‘Zogun e Tiranës’ duke e etiketuar atë si “Zogu i Hales “ apo si ‘Zogu’ i Tiranës është i Tiranës dhe Shqipërisë jo i LGBT dhe Kauzës!/News31.al