U abuzua SEKSUALISHT, rrëfehet murgesha: Kjo ngjarje më bëri të çmendem... - AlpeGossip
U abuzua SEKSUALISHT, rrëfehet murgesha: Kjo ngjarje më bëri të çmendem…

U abuzua SEKSUALISHT, rrëfehet murgesha: Kjo ngjarje më bëri të çmendem…

Një grup murgeshash nga Kili kanë rrëfyer tmerrin që kanë përjetuar teksa prifti i kishës kishte abuzuar seksualisht me to.

Kjo ngjarje ka tronditur mbarë botën ndërsa indentiti i priftit ende nuk është bërë i ditur.

“Prifti më preku gjoksin dhe më puthi në buzë. Isha e tmerruar. Kjo ngjarje më bëri të çmendem. U pastrova mirë, por nuk më hiqej ndotja që më bëri prifti . Shumë murgesha të reja e pësuan prej tij, ndërsa nëna kryesore dinte gjithçka”, ka rrëfyer ish-murgesha Yolanda Tondreauxc për nismën “Metoo”.

Dyshohet se ai për të mos u zbuluar ka përjashtuar murgeshat nga konventa.