U BË NËNË PËR HERË TË PARË/ Eliza Dushku publikon shkrimin e ndjerë (FOTO) – AlpeGossip
U BË NËNË PËR HERË TË PARË/ Eliza Dushku publikon shkrimin e ndjerë  (FOTO)

U BË NËNË PËR HERË TË PARË/ Eliza Dushku publikon shkrimin e ndjerë (FOTO)

Eliza Dushku, së fundi ka bërë të ditur se u bë nënë për herë të parëm duke sjellë në jetë një djalë, shkruan lajmi.net.

Aktorja dhe partneri i saj Peter Palandjian vendosën që vogëlushin e tyre ta pagëzojnë Philip Bourne Dushku Palanjian ( dhe do ta thërratsin Bourne).

Përmes një postimi në Instagram, Eliza ka folur për herë të parë pasi u bë nënë, duke treguar edhe disa detaje rreth foshnjës.

“Përshëndetje, po, djali ynë i bukur erdhi në Beantoën, Philip Bourne Dushku Palandjian (do ta quajmë Bourne si në qytetin e poshtëm në Cape Cod vs Jason), mbështjellë dhe dalë këtë të shtunë mbrëma në mirëseardhjen më të ngrohtë të tij tanimë në mënyrë të çmendur në dashuri me prindërit (Zot, e dua burrin tim), familjen dhe miqtë. Ne jemi thjesht mirënjohës dhe të kënaqur dhe ju falënderojmë të gjithëve për ndarjen e këtij rrugëtimi emocionues me ne”, ka shkruar ajo ndër të tjera.

Eliza ishte ndër të parat shqiptare që theu barierrën e famës përtej kufijve të Shqipërisë.