U INFEKTUA ME COVID-19/ Aktorja e njohur poston videon dhe tregon se si po i bien flokët pasi u shërua – AlpeGossip
U INFEKTUA ME COVID-19/ Aktorja e njohur poston videon dhe tregon se si po i bien flokët pasi u shërua

U INFEKTUA ME COVID-19/ Aktorja e njohur poston videon dhe tregon se si po i bien flokët pasi u shërua

Aktorja e njohur amrikane  Alyssa Milano ka treguar se pas shërimit nga Covid-19, asaj kanë filluar t’i bien flokët.

Aktorja ka postuar një video në rrjetet sociale, ku shihet duke krehur floket ndërsa tregon se si i bien flokët, pasi është shëruar nga koronavirusi.

Ndërsa ka postuar këtë video ajo i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të përdorin maska dhe të ruajn distancën fizike.

Kujtojmë që aktorja u prek nga koronavirusi në fund të muajit prill.

Ekspertët e shëndetësisë kanë bërë me dije se humbja e flokëve është një ekeft anësor i virusit, kjo ndodh për shkak të stresit, etheve dhe temperaturës së lartë që mund të ketë pasur i infektuari.