U KRITIKUA PËR TEKSTET E KËNGËVE/ Reagon Noizy: Pijnë shampanja në Paris dhe flasin nga pija – AlpeGossip
U KRITIKUA PËR TEKSTET E KËNGËVE/ Reagon Noizy: Pijnë shampanja në Paris dhe flasin nga pija

U KRITIKUA PËR TEKSTET E KËNGËVE/ Reagon Noizy: Pijnë shampanja në Paris dhe flasin nga pija

Noizy ka reaguar pas kritikave për tekstet e këngëve të tij, duke bërë një koment në postimin e fundit të Rozana Radit. Artistja i ka dalë në mbrojtje reperit duke publikuar një poezi të Andon Zako Çajupit.

“Kam disa ditë që lexoj për njerëz të “prekur” nga tekstet e Noizyt. Po kur nuk lexoni, pse “shkencëroni”? Dhe krejt papritur me del përpara një poezi e Andon Zako Çajupit. Po Andoni me kë ta ketë patur vallë? Me cilin grup reperash?”, shkruan ajo.

Ndërkohë në komente bie në sy replika e Noizyt, i cili ka reaguar për herë të parë pas kritikave.

U kritikua për tekstet e këngëve, reagon Noizy: Pijnë

“Mire une qe mbledh në shesh qe ne nje menyr mund t’me shmangesh, po kto i mesojme në shkolle, te kuptosh nje artist duhet të kesh shpirt artisti, prandaj nuk merzitem me kto, pastaj kto hajn kerrmilla në Paris dhe pin champagne dhe mbase nga pija flasin, Rozi you the best”, shkruan Noizy.

“Noizy Ti je fenomen biri! Kete nuk e bej per te mbrojtur ty se ti ske nevoje per mbrojte. Kete e bej per te gjithe ata qe i del pune me cdo artist te lindur. Qe duan tja mbyllin dyert. Talentit mund ti mbyllesh tv i mbyll shtegjet por vetem publikun s’ja bllokon dot”, i përgjigjet Rozana.

“Vitin tjeter Do e bejm Alpha show recitim do mbajm fjalim për edukaten familjare te flasim ne skene për leberalizimin e vizave, hapim pak tema sociale, e kshu Rozi dhe poezi dashurie me gjethe fiku”, i replikon reperi.

U kritikua për tekstet e këngëve, reagon Noizy: Pijnë