U “MËRZITËN” SI BRUNE/ Ja VIP-et shqiptare që GUXUAN duke u bërë bionde: Nga Xhensila Myrtezaj tek… (FOTO) – AlpeGossip
U “MËRZITËN” SI BRUNE/ Ja VIP-et shqiptare që GUXUAN duke u bërë bionde: Nga Xhensila Myrtezaj tek…  (FOTO)

U “MËRZITËN” SI BRUNE/ Ja VIP-et shqiptare që GUXUAN duke u bërë bionde: Nga Xhensila Myrtezaj tek… (FOTO)

Tashmë vipat janë atë që sjellin trendet e para qoft në veshje apo në pjesën tjetër të look-ut siç mund të jetë fytyra dhe flokët.

Së fundmi një pjesë e mirë e vajzave të njohura të showbizit shqiptar kanë vendosur të bëhen bionde.

Po flasim për disa personazhe që kanë krijuar identittn e tyre si brune përballë publikut dhe papritur i shohim krejtësisht ndryshe.

Ishte Fifi ajo që në fillim të sezonit të verës mori guximin dhe i “tjetërsoi flokët e saj në biondë, e në fakt edhe pse nuk munguan komplimentet e shumta ndaj saj, por një pjesë e fansave donin Fifin “origjinale.

Një rast i tillë është Klea Huta e cila sapo ndryshoi foton e profilit në “Instagra” ku shfaqej me flokë bionde, “prodhoi” lajme të shumta, ku një pjesë e tyre  ep atën të vështira ta besonin se Klea ka guxuar dhe hodhën aludime se mund të jetë thjesht një filtër i përdorur nga ajo.

 

 

Një guxim të tilë e ka marrë edhe këngëtarja e njohur Xhensila Myrtezaj, e cila ka vendosur të bëhet njënjë bionde e ëmbël dhe shumë e bukur.

Edhe Nora Istrefi “duroi shumë” me flokët  dhe papritur vendosi t’iu bëjë një ndryshim, duke i bërë ato bionde. Duhet theksuar që për Norën nuk është hera e parë që eksperimenton me ngjyrën dhe gjatësinë e flokut, madje ajo shquhet për një gjë të tillë.

 Një personash tjetër që ka “ndjekur” trendin është Kristina Baki, e cila mesa duket e inspiruar nga vip-at e tjerë “vrapoi”për t’u bërë bionde, dhe në fakt ngjan shumë bukur.

 

Përgatiti: AlpeNews.al