U SUPRIZUAM/ Kjo këngë e Dua Lipës ka qenë më e dëgjuar edhe se hitet e Rihanna-s – AlpeGossip
U SUPRIZUAM/ Kjo këngë e Dua Lipës ka qenë më e dëgjuar edhe se hitet e Rihanna-s

U SUPRIZUAM/ Kjo këngë e Dua Lipës ka qenë më e dëgjuar edhe se hitet e Rihanna-s

Vetëm për dy vite Dua Lipa ka arritur të marrë ndër çmimet më të  synuara nga këngëtarët e famshëm. Emri i saj u bë shumë shpejt i njohur për tregun e muzikës britanike dhe jo vetëm.

Vetëm hiti i saj “New Rules” vazhdon që të jetë ndër këngët më të dëgjuara, pavarësisht se është publikuar në korrik të 2017-s.

Ajo është renditur e katërta mes këngëve më të dëgjuara të dekadës së fundit në Britaninë e Madhe nga artistet femra.

Kënga e Dua Lipës renditet pas hiti të Adele “Someone Like You” e “Hello” dhe asaj të Sia-s “Cheap Thrills”. Madje ajo renditet para “We found love” të Rihanna-s.