U THA SE NUK KISHTE MBËSHTETUR KOLEGËT/ Ilir Shaqiri bën gjestin emocionues për Kledi Kadiun – AlpeGossip
U THA SE NUK KISHTE MBËSHTETUR KOLEGËT/ Ilir Shaqiri bën gjestin emocionues për Kledi Kadiun

U THA SE NUK KISHTE MBËSHTETUR KOLEGËT/ Ilir Shaqiri bën gjestin emocionues për Kledi Kadiun

Balerini i njohur shqiptar Kledi Kadiu i cili prej vitesh jeton në Itali ka rrëfyer vështirësinë me të cilën familja e tij po përballet.

Ai ka treguar se djali i tyre i vogël Gabrieli   ka shfaqur probleme të rënda shëndetësore.

Të shumtë kanë qënë personazhe publikë që kanë mbështetur balerinin e njohur, ku mes tyre ka qënë edhe fituesi i Big Brother Vip, Ilir Shaqiri dhe parnterja e tij, Emanuela Morini.

Kjo e fundit ka  komentuar në postimin e baleriit teksa shkruan se i japim përkrahje balerinit dhe se ata si prindër e kuptojnë dhimbjen që është duke kaluar.

“Sa herë që lexon këto gjëra të dhemb gjithmonë në zemër, sidmos kur për ne që jemi prindër dhe e kuptojmë vërshtërsinë me të cilën jemi përballur gjithë këto kohë. Një përqafim për ty dhe forca Gabriel’’, ka shkruar Emanuela.

Sakaq, në postimin e Kledit ka komentuar edhe vetë,  Ilir Shaqiri.

Forca Gabriel jemi me ty”, shkruan ai.

Rikujtojmë se gjatë rrugëtimit të tij në “Big Brother VIP”, Iliri është akuzuat herë pas here se nuk mbështet kolegët e tij nga Eltion Merja. Edhr Oni Postina ka bërë deklarata të shumta për të duke thënë sr ka qëndruar në hijen e Kledi Kadiut.