U ZUNË KEQ ME PRODUKSIONIN/ Vipat shqiptar që nxorrën të palarat e emisionëve: Nga Linda Rei tek… – AlpeGossip
U ZUNË KEQ ME PRODUKSIONIN/ Vipat shqiptar që nxorrën të palarat e emisionëve: Nga Linda Rei tek…

U ZUNË KEQ ME PRODUKSIONIN/ Vipat shqiptar që nxorrën të palarat e emisionëve: Nga Linda Rei tek…

Një vëmendje të rëndësishme në media ka marrë shpesh edhe akuzave të artistëve të cilët e shprehin hapur mendimin e tyre.

Jo vetëm në mediat e huaja që këto rasti akuzimet po bëhen të shpeshta por edhe në ekranin tonë, vipat nuk kanë pasur kompleks të nxjerrin të “palarat ” e produksionit.

Rasti më i fundit ishte e ish banores së big brother e cila para një jave publikoi një video në adresën e saj të youtube ku thoshte “troç” se çfarë manipulimesh ndodhin në shpinë më të njohur në Shqipëri.

Redaksia e AlpeNews.al ju njeh me tre rastet më të fundit ku artistët kanë ngritur akuza ndaj produksionit.

Almeda Abazi

Pas përfundimit të “Dance With me” moderatorja me anë të një statusi në rrjetin social Instagram ka treguar sa e ofenduar ndihesh ajo edhe bashkëshorti për pritjen nga produksioni,të cilët nuk ishin treguar korrekt me pagesat.

Gerta Shino

Pas daljes nga Big Brother Gerta menjëherë ka ngritur akuza për poduksionin dhe duket se nuk ka ndërmend të ndaloj me akuzat. Banorja nër adresën e saj në youtube ka  treguar se si trajtoheshin në shtëpi nga stafi dhe se çdo gjë ishte e planifikuar.

Linda Rei

Trasgjinorja pasi doli nga “Dance with me” hodhi një akuzë të rëndë ku pohonte se fitorja është e vendosur nga produksioni dhe jo nga publiku.

Pas kësaj ajo debatoi në rrjetet sociale me fituesen  Xhensila Pere të cilat vahzdojnë akoma me ofendime ndaj njëra tjetrës.

Përgatitit:AlpeNews.al