Uaaa çfarë turpi! Dafina Zeqiri vë në siklet mikun e saj, tregon momentet sesi ai e shan shqip (VIDEO) – AlpeGossip
Uaaa çfarë turpi! Dafina Zeqiri vë në siklet mikun e saj, tregon momentet sesi ai e shan shqip (VIDEO)

Uaaa çfarë turpi! Dafina Zeqiri vë në siklet mikun e saj, tregon momentet sesi ai e shan shqip (VIDEO)

Vip-at shqiptarë të showbizzit edhe pasi janë larguar nga Shqipëria na kanë treguar se janë përshtatur më së miri me shtetet e huaja ku kanë shkuar.

Por Vip-at shqiptarë kanë edhe një si tip vesi të cilin nuk e heqin dot: admirojnë ti mësojnë miqve të tyre të huaj të flasin fjalë të gjuhës shqipe.

Ama kujdes! Jo gjithmonë janë Vip-at shqiptarë që i mësojnë miqtë e tyre të huaj, ka raste kur këta janë vetë të mirëpërgatitur dhe nuk përtojnë të shajnë me fjalë të rënda shqipe.

Një rast i tillë i ka ndodhur edhe yllit të showbizz-it Dafina Zeqiri, e cila ka publikuar një video në Instastory teksa shfaqet një miku i saj që me siguri duhet të jetë paksa i mërzitur edhe pse fytyra i qesh.

E thënë kjo pasi djaloshi i thotë Dafinës: “Shko *iu” duke e përsëritur disa herë, ndërsa nga ana tjetër këngëtarja shkruan si mbishkrim në videon e publikuar: “Nuk po i mësoj unë shqip” duke i bërë tag mikut të saj Dj Flipstar.