UDHETIMI I RRALLË/ Nga Londra drejt Tiranës me “ZIL”, shqiptari më në fund mbërriti në vendlindje… (FOTO) - AlpeGossip
UDHETIMI I RRALLË/ Nga Londra drejt Tiranës me “ZIL”, shqiptari më në fund mbërriti në vendlindje… (FOTO)

UDHETIMI I RRALLË/ Nga Londra drejt Tiranës me “ZIL”, shqiptari më në fund mbërriti në vendlindje… (FOTO)

Gent Jakupi sëbashku me menaxherin e firmës së tij, Rob Gerrish kanë mbërritur në Tiranë pasi kanë përshkruar 2600 kilometra me një automjet të vjetër ushtarak rus, “ZIL”.

E ndalesën e parë që ai bën në Tiranë, e bën pikërisht në Top Channel, ku ka qenë i ftuar në emisionin “Pasdite në Top Channel”.

Po rrugën e kthimit për në Londër, Gent Jakupi duket se nuk do ta bëjë me “ZIL”-in rus, por me avion, duke thënë gjatë intervistës me Juli Krisafin se automjetin që çdokujt i kujton periudhën e komunizmit do ta lërë në Shqipëri në dispozicion të filmave dhe TV./TCH/