“UFFFF…SPO MUJ ME E BESU”/ VIP-at shqiptar në lot për humbjen e KOBE BRYAN, ja reagimet (FOTO) – AlpeGossip
“UFFFF…SPO MUJ ME E BESU”/ VIP-at shqiptar në lot për humbjen e KOBE BRYAN, ja reagimet (FOTO)

“UFFFF…SPO MUJ ME E BESU”/ VIP-at shqiptar në lot për humbjen e KOBE BRYAN, ja reagimet (FOTO)

Aksidenti tragjik i basketbollistit të shumë njohur Kobe Bryant që solli dhe vdekjen e tij bashkë me të bijën ka prekur shumë njerëz anë e mbanë globit. Disa janë inspiruar prej tij, disa kanë mësuar e disa kanë ndjekur plot pasion në ndeshjet e tij duke e parë teksa triumfonte si një lojtar i vërtetë.

Vdekja e tij ka përlotur edhe shumë artistë shqiptarë të cilët e kanë shprehur këtë me anë të postimi a dedikimi nëpër rrjetet e tyre sociale.

Të tronditur nga kjo tragjedi ata të gjithë së bashku kanë treguar se sa shumë e vlerësonin Kobe. Me fjalë të ndjera, plot emocion kanë shprehur trishtimin dhe keqardhjen e tyre, që ALPEgossip.al jua sjell si mëposhtë.

Ledri Vula

Majk Veli

Albana Osmani

Roza Lati

Ermal Mamaqi

View this post on Instagram

Lamtumirë Legjendë🙏

A post shared by Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial) on

 

Julian Deda

View this post on Instagram

R.I.P. legend…! 😢

A post shared by Julian Deda (@juldeda) on

Luana Vjollca

View this post on Instagram

His words.. #KobeBryant 💔

A post shared by LUANA (@luanavjollca) on

Getoar Selimi

 

Arilena Ara

Dafina Zeqiri

 

Ronela Hajati

Kejvina Kthjella

 

Rezart Veleshnja

Capital T

Yll Limani

AlpeGossip.al