Veliaj “deh” Ledrin me raki thane, flasin për teatër dhe muzikë hip-hop (FOTO) – AlpeGossip
Veliaj “deh” Ledrin me raki thane, flasin për teatër dhe muzikë hip-hop (FOTO)

Veliaj “deh” Ledrin me raki thane, flasin për teatër dhe muzikë hip-hop (FOTO)

Kryebashkiaku Erion Veliaj hapi dje dyert e bashkisë së Tiranës për artistët që kishte të ftuar në koncertin për 1 Maj, nën moton “Bashkë me të rinjtë për Shqipërinë që punon”.

Një prej tyre ishte edhe këngëtari mjaft i pëlqyer i të rinjve, Ledri Vula.

Biseda mes Veliaj dhe Vulës ka qenë mjaft miqësore, e shoqëruar dhe me raki thane.

Ata kanë diskutuar jo vetëm për muzikë hip-hop por edhe rreth projektit të ri të Teatrit Kombëtar të prezantuar nga Ministria e Kulturës, e që vijon të kontestohet nga një pjesë e mirë e aktorëve të teatrit por edhe shoqëria civile.