VERA ËSHTË AFËR/ Ju tregojmë si të qetësoni lëkurën nga pickimet e mushkonjave - AlpeGossip
VERA ËSHTË AFËR/ Ju tregojmë si të qetësoni lëkurën nga pickimet e mushkonjave

VERA ËSHTË AFËR/ Ju tregojmë si të qetësoni lëkurën nga pickimet e mushkonjave

Një nga gjërat më të bezdisshme të stinës së verës është padyshim prania e tepërt e mushkonjave. Të gjithë e kemi provuar sikletin që të shkaktojnë me acarimin e lëkurës, kruarjet, etj. Nëse jeni besnik të produkteve natyrale dhe doni të mos shpenzoni para me ilaçe, më poshtë do ju listojmë disa mjekime natyrale për këtë problem, të publikuara nga ‘Woman’s Health’.

Mjaltë

Qumësht dhe ujë

Limon

Vaj Lavanderi

Pastë dhëmbësh

Vaj uthulle

Vaj kokosi

Të gjitha këto produkte aplikohen në zonën e irrituar dhe do të ndjeni ndryshim menjëherë.