VJESHTË 2018/ Modelet më të bukura të thonjëve të cilat duhet ti shikoni patjetër… (FOTO) – AlpeGossip
VJESHTË 2018/ Modelet më të bukura të thonjëve të cilat duhet ti shikoni patjetër… (FOTO)

VJESHTË 2018/ Modelet më të bukura të thonjëve të cilat duhet ti shikoni patjetër… (FOTO)

Dëshironi të jeni gjithmonë një hap para? Këto dizajne epike do t’ju japin gjithë inspirimin që keni nevojë.

Custom color #goldleaf #moon #fallmanicure #fallcolor #ootd 🌙♡

A post shared by Luminous Nail Boutique (@luminousnailboutique) on

Filloni me një bazë me ngjyrë vishnje, pastaj shtoni fletë ari dhe në formë gjysmëhëne për të krijuar idenë e rënies së natës.

Dy gjërat më të mira rreth vjeshtës janë rënia e gjetheve dhe pulovrat me vija, prandaj pse të mos i kombinoni të dyja për të pasur thonj që bërtasin: “E dua vjeshtën”

Për këtë pamje vjeshte, vendosni një hije metalike prej bakri në gjysmën e sipërme të thonjve tuaj pastaj shtoni një shirit të hollë të rozë poshtë për një pamje spektakolare

Provoni një model ngjyrë portokalli dhe të zezë për një pamje festivee Halloween.

Hiqni pastelët dhe neonët e verës, dhe në vend të kësaj merrni ngjyra toke, si kjo jeshile e ullirit. Për të bërë këtë dizajn, shtoni xixa në treguesin tuaj dhe gishtin e unazës dhe përfundoni me një model të bardhë dhe ari në gishtat e mesit.

😵

A post shared by Park Eunkyung (@nail_unistella) on

Ndoshta thonjtë e thjeshtë nuk janë ata që preferoni, dizajnet abstrakte po. Në këtë rast, provoni një pamje si kjo me një fletë metalike të aplikuara sipër thonjve në mënyrë rastësore.

Një pamje që duket tamam si një gjethe panje është një që ju do të dëshironi të keni në thonjtë tuaj gjatë gjithë sezonit.

Nëse doni të keni një pamje më delikate, por ende dëshironi thonj që janë frymëzues, një model ku përzieni dy ngjyra të kuqe është ajo që po kërkoni.

Just one of the set of nails I did on a video shoot last week ❤️

A post shared by MEL SHENGARIS. LA📍 (@painted_lolly) on

Nëse po kërkoni një portokalli të ndezur ky është modeli i duhur. Përdorni një portokalli të ndezur dhe pastaj shtoni xixa të baza e thonjëve.

🍁Gradient dots for @erngrn

A post shared by Holly Falcone (@hollyfalconenails) on

Lejini ngjyrat e gjetheve të inspirojnë pamjen e thonjëve tuaj. Bëjeni bazën akull dhe shtoni gure në ngjyrë të kuqe dhe portokalli.

Nëse e kuqja e ndritshme dhe portokallia nuk janë në preferencat tuaja kemi një zgjidhje dhe për ju. Gri mat e errët me miksim mermeri.

Diçka e thjeshtë, por sezonale. French i zi me dizajn kungulli mbi gjysmëhënat e thonjëve tuaj.