Zbulohet fakti tronditës/ Avicii nuk vdiq nga alkooli, por… (FOTO) – AlpeGossip
Zbulohet fakti tronditës/ Avicii nuk vdiq nga alkooli, por… (FOTO)

Zbulohet fakti tronditës/ Avicii nuk vdiq nga alkooli, por… (FOTO)

Fakte të reja tronditëse janë zbuluar për vdekjen e Dj-t të njohur Avicii.

Avicii ishte tërhequr nga skena muzikore që në 2016-n për shkak të problemeve shëndetësore. Vitet e fundit ai vuante nga pankreasi akut për shkak të abuzimit me alkoolin dhe kjo u mendua të ishte shkaku i vdekjes. Por sot janë publikuar fakte tronditëse për vdekjen e 28 vjeçarit. Sipas TMZ Avicii ndërroi jetë për shkak të gjakderdhjes masive, pasi kishte lënduar veten me mjete prerëse.

Avicii, emri i vërtetë i së cilit ishte Tim Bergling, u gjet i vdekur në Muskat, Oman, më 20 prill.