ZGJIDHET MISS ITALIA 2018/ Ja kush është 26 vjeçarja bukuroshe... (FOTO) - AlpeGossip
ZGJIDHET MISS ITALIA 2018/ Ja kush është 26 vjeçarja bukuroshe… (FOTO)

ZGJIDHET MISS ITALIA 2018/ Ja kush është 26 vjeçarja bukuroshe… (FOTO)

Carlotta Maggiorana është Miss Italia 2018. Në garë me numrin 12 dhe me titullin e Miss Marche, 26-vjeçarja me origjinë nga Cupra Marittima (Ascoli Piceno), jeton prej vitesh në Romë.

Në natën finale bukuroshja ka mundur Fiorenza D’Antonio, Miss Rocchetta, në garë më numrin 29.

E treta në klasifikim ka qenë Chiara Bordi, 18-vjeçarja nga Tarquinia, vajza me një protezë në këmbë.