106 VJETORI I SHQIPËRISË/ Presidenti organizon festën e pritjes, ja Vip-at që morën pjesë (FOTO) – AlpeGossip
106 VJETORI I SHQIPËRISË/ Presidenti organizon festën e pritjes, ja Vip-at që morën pjesë (FOTO)

106 VJETORI I SHQIPËRISË/ Presidenti organizon festën e pritjes, ja Vip-at që morën pjesë (FOTO)

Presidenti i vendit Ilir Meta ka mbajtur mbrëmjen e djeshme ceremoni e me rastin e Festave Kombëtare të 28-29 nëntorit.

Të pranishëm në këtë festë ka qenë kryeministri i vendit Edi Rama shoqëruar nga bashkëshortja Linda, një sërë  figurash të larta zyrtare, diplomatë,  e artistë.

Gjithashtu të ftuar kanë qenë edhe emra të njohur të televizionit, disa prej të cilëve kanë publikuar edhe foto nga eventi.Nësehidhni një sy në rrjetin social “Instagram” do të shihni që personazhet e njohur të ekranit nuk kanë nguruar të pozojn krah Ilir Metës  apo Edi Ramës.

Fatma dhe Aulona

Luana Vjollca

Pranvera Borakaj dhe  Aleksandër Arvizu

Rudina Dembaçaj

Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska

AlpeNews.al