Artan Hoxha LARGOHET pas shumë vitesh nga News 24! Ja ku do ta shohim tani gazetarin - AlpeGossip
Artan Hoxha LARGOHET pas shumë vitesh nga News 24! Ja ku do ta shohim tani gazetarin

Artan Hoxha LARGOHET pas shumë vitesh nga News 24! Ja ku do ta shohim tani gazetarin

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha është larguar përfundimisht nga televizioni “News24”.

Pas shumë vitesh në ekranin e “News24” dhe Gazetën Shqipatre ku realizoi dhjetra dossier, komente, analiza, gazetari Hoxha ka vendosur të largohet. Ai tashmë do të jetë pjesë e “Report Tv”.

Marrëdhëniet e Hoxhës me televizionin u ftohën pas përballjes së tij të ashpër nga emisioni “Studio e Hapur” me ish-kryeministrin Sali Berisha në lidhje telefonike, shkruan NewsBomb.

Që prej atij momenti Artan Hoxha u shfaq gjithnjë e më rrallë te “News24” derisa pak ditë më parë, “debutoi” te “Report TV me intervistën ekskluzive të Safet Bajrit, shqiptari më i kërkuar nga drejtësia belge.