Arti në zi! Ndërron jetë në moshën 43-vjeçare aktorja e famshme – AlpeGossip
Arti në zi! Ndërron jetë në moshën 43-vjeçare aktorja e famshme

Arti në zi! Ndërron jetë në moshën 43-vjeçare aktorja e famshme

Pasditen e djeshme u nda nga jeta në moshën 43-vjeçare aktorja e njohur austriake Cathy Godblod. Ajo ishte diagnosikuar me kancer në tru dhe pas një beteje 10-vjeçare humbi jetën.

Cathy Godblod u bë e njohur për të gjithë me rolin e saj në serialin televiziv australian-kanadez, “Saddle Club”, në të cilin ajo luajti si Deborah Hale Regnery.

Lajmi i ndarjes nga jeta të aktores me famë botërore u bë i ditur nga “Sydney Morning Herald”. Ajo u diagnostifikua me kancer të trurit terminal në vitin 2007 dhe iu nënshtrua trajtimit dhe operacionit për të hequr tumorin, por në janar të të viti 2018 u tha se kanceri ishte rikthyer dhe me sa duket kësaj radhe e pati të pamundur që ta përballonte.