AVOKATËT HEQIN DORË NGA LOREDANA/ Reperja merr vendimin drastik (FOTO) – AlpeGossip
AVOKATËT HEQIN DORË NGA LOREDANA/ Reperja merr vendimin drastik (FOTO)

AVOKATËT HEQIN DORË NGA LOREDANA/ Reperja merr vendimin drastik (FOTO)

Ngjarja e bujshme e pak muajve me parë, ku Loredana akuzua nga një çift zviceran u komentua shumë në mediat jo vetëm shqiptare, por edhe zvicerane. Siç duket së fundmi ka disa zhvillime nga çështja në fjalë pasi  dy avokatët që Loredana kishte marr për çështjen e saj nuk do ta përfaqësojnë më reperen.

Sipas medias zvicerane “20min.ch”, Loredana tashmë ka zgjedhur të përfaqësohet nga një avokat zviceran i cili quhet Thomas Fingerhuth, i cili së fundmi ka folur për rastin e Loredanës.

“Unë mendoj se Loredana donte një avokat që nuk vjen nga i njëjti vend dhe që ka distancë më shumë nga prokurori”, tregoi ai teksa tha se bashkëpunimi me reperen është i mirë.

“Unë do të bëj gjithçka që mund të parandaloj Loredanën nga ndjekja p.e.n.ale dhe pres që të gjej zgjidhje të tjera.”, tha ai.

Burimi:Gazeta Blic.