BALADA MË PREKËSE E KOHËRAVE TONA/ Soni Malaj na kthen 12 vite pas – AlpeGossip
BALADA MË PREKËSE E KOHËRAVE TONA/ Soni Malaj na kthen 12 vite pas

BALADA MË PREKËSE E KOHËRAVE TONA/ Soni Malaj na kthen 12 vite pas

“Të dua ty”, pjesë e albumit “Mesdhe” të Soni Malaj u publikua plot 12 vite më parë dhe ende sot e kësaj dite shërben si pomadë për zemrat e thyera.
Soni iu rikthye këngës në Instagram, me një interpretim të qetë që tingëllon po aq bukur sa tingëllonte më shumë se një dekadë më parë.

Teksti është shkruar nga Rozana Radi. “Të dua ty” mori pjesë në VideoFesti Muzikor në vitin 2007 dhe fitoi dy çmime: Video Spoti me Regjinë më të Mirë dhe Video Spoti më i Mirë në Konkurrencën e Femrave. Për hir të nostalgjisë, klipi:

View this post on Instagram

❤️#teduaty

A post shared by SONI MALAJ (@soni_malaj) on