“ÇFARË SHEMBULLI JE PËR VAJZËN?” Një tjetër personazh publik kritikohet për veshjen – AlpeGossip
“ÇFARË SHEMBULLI JE PËR VAJZËN?” Një tjetër personazh publik kritikohet për veshjen

“ÇFARË SHEMBULLI JE PËR VAJZËN?” Një tjetër personazh publik kritikohet për veshjen

Pavarësisht se kohët kanë ndryshuar dhe njerëzit janë më të emancipuar, duket se ende ka nga ato mendje që kritikojnë se si një nënë duhet të vishet.

Ditën e djeshme ishte Arbana Osmani, ajo që u kritikua lidhur me veshjen e saj, ku disa përdoruese të rrjeteve sociale, komentuan në profilin e saj, duke u shprehur se po humbisnin respektin për moderatoren për shkak të mënyrës që ajo ka zgjedhur të vishet, ndërkohë që është nënë e tre fëmijëve.

Arbana ka preferuar t’i përgjigjet ndjekëses së saj, duke shkruar: “Elsa një grua mund të ketë dhe 7 fëmijë e prapë të vishet si ti dojë qejfi. Ashtu siç vishet një burrë, të cilit ti kurrsesi s’do ia lije këtë koment”.

Mbrëmjen e kaluar, një tjetër personazh publik është kritikuar dhe bëhet fjalë për Sara Hoxhën, e cila ka bërë një bisedë virtuale me ndjekësit e saj në Instagram. Fituesja e “DWTS” ka marrë një koment aspak të këndshëm, ku dikush shkruan: “Pse rri ekstrem e zhveshur? Çfarë shembulli je për vajzën?”

Sara, e cila ka bërë debutimin e saj të parë si aktore në filmin në “Në Kuadër të Dashurisë” ka zgjedhur t’i përgjigjet ndjekëses së saj, duke shkruar: “Shembulli më i mirë për atë është të kuptojë që jeta është e saj dhe mund të bëjë çfarë t’i dojë qejfi”.

Kjo nuk është hera e parë që Sara kritikohet lidhur me vjeshjet e saj. Kujtojmë që muajin e kaluar, Sara postoi një foto në profilin e saj të Instagramit, teksa ka ekspozuar të pasmet, ku shfaqet me bikini duke ngritur pantallonat. Por, njerëzit nuk e kanë pritur mirë, madje kishte nga ata që thanë se po e bënte për vëmendje.

“Pse e bën veten të keqe kur je e mirë”, i ka shkruar një fans dhe një tjetër më pas shton: “Turp me këto foto”.

Një tjetër personazh që është gjithmonë në qendër të kritikave sa i përket veshjeve të saj është Aulona Musta, e cila jo shpesh herë ka reaguar ashpër ndaj përdoruesve të rrjeteve sociale lidhur me gjykimin që i bëhet për mënyrën se si ajo zgjedh të vishet.